Ebenel

Časté dotazy

 

Z Vašich dotazů vybíráme

-Příprava podkladu

-Laminátová podlaha

-PVC

-Korek

-Linoleum


-PŘÍPRAVA PODKLADU

Dotaz:

Dobrý den - chtěli bychom vyměnit ve starém RD starou prkennou podlahu ( přez kterou je moment. koberec) za plovoucí. Původní prkna jsou natřená jakousi barvou, i přes koberec jsou viditelné nerovnosti ( cca 5 - 7mm ) a na určitých místech vržou. Podklad pod prkna byla použita škvára. Je možné prkna zbrousit a vyrovnat stěrkou na dřevo?

Odpovědˇ:

Dobrý den, 

Ano, to je správný postup ale za předpokladu, že použijete na tyto pružné podklady správnou stěrku (je to např. od firmy SCHONOX stěrka APF, která obsahuje vlákna).Než začnete nakupovat, podívejte se, zda nejsou prkna "shnilá".  

Děkujeme za dotaz


-PŘÍPRAVA PODKLADU

Dotaz:

Dobrý den,, chtěla bych se zeptat, zda-li muzu vinylovou podlahu polozit na stavajici dlazbu v kuchyni. Pod dlazbou je topení a bylo by to pracne vysekavani a nevim,jestli by tam pak vubec sel vinyl dat.Dlazba je vysparovana a obavam se,jestli by diky tomu nebyly mezi dlazbou a na ni polozenou vynilovou podlahou vzduchove bubliny.Dekuji za radu.

Odpovědˇ:

Dobrý den, položit vinylivou podlahu na dlažbu s podlahovým topením lze. Dlažba se musí přepenetrovat (je to např. od firmy Schonox penetrace SHP) a vyrovnat podlahovou samonivelační stěrkou (je to např. od firmy Schonox p.s. Superplan).

Děkujeme za dotaz


-LAMINÁTOVÁ PODLAHA

Dotaz:

Dobrý den,

potřeboval bych poradit 

1)chci pokládat laminátovou plovoucí podlahu a v současné době mám v jedné části místnosti celoplošně přilepený koberec s krátkým vlasem a v druhé části dlažbu.Rozdíl výšek na spoji je cca 2-3 mm.

Lze ponechat přilepený koberec pod laminátovou podlahou ?Jedná se o 1 patro v RD,pod ním jsou další obytné místnosti.

Pokud ano tak co mezi něj a laminátovou podlahu ? PE folii ? A jak vyrovnat rozdíl výšek koberce a dlažby ?

Mohla by to být rozdílná výška protihlukové izolace ?

Čím nejlépe odhlučnit ?

2)Váhám mezi podlahami Parador,Egger,Classen,E motion a Quick step.Poradíte jakého výrobce si vybrat ?

Děkuji

Odpovědˇ:

Dobrý večer.

Laminátovou podlahu položit na koberec "s krátkým vlasem" položit lze, ale všeobecně se to nedoporučuje z hygienického hlediska (roztoči, zápach, plíseň...). Výškový rozdíl vyrovnáte přechodovou lištou z naší nabídky. Asi Egger nebo Quick step.

Děkujeme za dotaz


-LAMINÁTOVÁ PODLAHA

Dotaz:

Dobry den,chtel bych ve starsim rodinnem domku si polozit laminatovou plovouci podlahu.V mistnosti je na pohled sucha betonova podlaha,je rovna,jen v nekterych mistech vydroleny povrch.Jelikoz podlaha neni zateplena,chtel bych se zeptat,zda pod ni mohu dat vyssi takove zelene desky k tomu urcene,nebo jsou jen pod drevenou plovouci podlahu.Jeste se chci zeptat na spravny postup,vysterkovat vydrolena mista,dat parozabranu,pokud by nesly dat ty zelene desky,dat aspon OSB desky a slepit zamky k sobe (jakou doporucujete silu desky),dat mirelon 2mm a polozit laminatovou plovouci podlahu?Jeste nejsem rozhodnut,jestli si na tuto praci pozvat firmu,nebo si ji udelat sam,jsem z Pardubic .Jinak jsem si vybral laminatovou podlahu Egger Univerzal. Muzete minapsat jestli je to dobra volba,nebo jakou znacku doporucujete. Dekuji za odpoved a preji krasny den.

Odpovědˇ:

Dobry den, 

Podklad v místech kde se "droli", napenetrujete a opravte bud samonivelacni sterkou, nebo pri vetsich  nerovnostech napred opravnym tmelem a pote vysterkovat. Podkladní desky se nazývají ADIPAN v tloušťce 5,5mm, nebo 8mm. Dají se vrstvit. Jsou vhodné pod laminátovou podlahu. Nezapomeňte na zmiňovanou parozábranu. Vybral jste si podlahu EGGER Universal. Mohu jen doporučit. Je to velmi kvalitní materiál, ale musíte dobře odhadnou přípravu podkladu.

Děkujeme za dotaz


-PVC

Dotaz:

Dobrý den, vybíráme pvc do předsíně a kuchyně. mysleli jsme, že je lepší vyšší pvc, ale dnes jsme zjistili, že by se mělo ještě vybírat dle zátěžové třídy. Líbí se nám do předsíně pvc se zátěžovou třídou 22. Je vhodné????Děkuji

Odpovědˇ:

Dobrý den, do předsíně bych doporučil minimální zátěžovou třídu 31. Třída 22 se doporučuje do pokojů jako jsou ložnice.

Děkujeme za dotaz


-LAMINÁTOVÁ PODLAHA

Dotaz:

Můžete mi napsat výhody laminátové podlahy? Děkuji za odpovědˇ.

Odpovědˇ:

Stálobarevnost, jednoduchá pokládka, odolnost.

Děkujeme za dotaz


-LAMINÁTOVÁ PODLAHA

Dotaz:

Dobrý den, ráda bych koupila nějakou slušnou laminátovou podlahu. Původně jsme chtěli do ní investovat cca 350 za metr, ale nakonec jsem se rozhodla kolem 500,- Kč za metr. Chtěla bych nějakou kvalitní, co něco vydrží. Zaujala mě podlaha Quick step(Eligna). Co si o ní myslíte? Je dobrá??? Hodně se tu píše také o podlahách od Egger, ale já bych moc ráda ten ořech a ten Egger nemají... Myslíte, že za tuhle cenu je to dobrá podlaha? Nebo byste mi doporučili něco jiného?

Odpovědˇ:

Dobrý den,

Vybrala jste si velmi kvalitní, ale dražší materiál, než jste původně měla v úmyslu. Jak se ale říká, " padla Vám do oka". To je při výběru těchto kvalitativně srovnatelných materiálů nejdůležitější aspekt!!! Egger rádi doporučujeme, protože je ve vysoké kvalitě i v nějnižší vřadě (Solution) za příznivou cenu. Kolekce Floorline spojuje nejvyšší kvalitu se vkusným designem. 

Děkujeme za dotaz


-PŘÍPRAVA PODKLADU

Dotaz:

Dobrý den, prosím o radu. Nechali jsme udělat od firmy anhydridovou podlahu a máme několik problémů a nejasností. Nevíme jaká má být rovinnost podle norem ( na hotové podlaze máme nerovnost větší jak 1cm - měřeno 2m latí). Prosím, jdou tato nerovná místa opravit dolitím anhydritu, tak aby vznikla souvislá a kompaktní vrstva? Dále nevíme v jakém stavu se má podlaha předávat (přeměření nerovnosti, případné dorovnání a hlavně přebroušení!!!) Mám pocit, že jsme dostali za naše peníze polotovar, který musíme dodělat! Děkuji za odpovědˇ

Odpovědˇ:

Dobrý den, anhydrid by měl být při předání přebroušený ( bez povlaku ). Měl by vykazovat rovinnost 2mm/2bm. Takto provedené dílo stojí ala nemalé finanční prostředky, aby byl připraven k pokládce podlahových krytin. Tady doporučuji, oslovit odbornou firmu, aby provedla přebroušení a aplikovala stěrkovou hmotu na stejné bázi ( je to např. od firmy SCHONOX anhydridová stěrka AM ).

Děkujeme za dotaz


-LAMINÁTOVÁ PODLAHA

Dotaz:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli by položení plovoucí podlahy na parkety utlumilo vrzání parket. Děkuji za odpovědˇ.

Odpovědˇ:

Všeobecně se prezentuje, že vrzání neutlumí. Je zde mnoho aspektů proč a jak moc vržou, v jakém jsou skutečně stavu, je-li vůbec možné na ně plovoucí podlahu položit.

Děkujeme za dotaz


-LAMINÁTOVÁ PODLAHA

Dotaz:

Dobrý den. Mám koupenou podlahu Egger se silnziem. Jako podlad chci dávat ještě mirelon 2 mm. Je to potřeba ? Děkuji za odpověď.Aja 

Odpovědˇ:

Dobrý den,

Pod podlahu se silenziem se dává pouze parotěsná fólie. 

Děkujeme za dotaz


-KOREK

Dotaz:

Chtěl bych do panelového bytu korkovou podlahu.Vyrábí se prý klasická ve čtvercích, ale prý i plovoucí jako laminátová podlaha.  Je to pravda? Jestli ano, tak jakou doporučujete?

Odpovědˇ:

Dle mého názoru plovoucí korkovou podlahu, která není tak náročná na podklad, rychlá pokládka.    

Děkujeme za dotaz


-LAMINÁTOVÁ PODLAHA

Dotaz:

V přízemí novostavby RD je podlahové topení zalité anhydritem na kterém bude laminátová plovoucí podlaha . Zajímalo by mně pokud koupim už s integrovanou vrstvou Silentos (egger) tak jestli je nutné dávat ještě nějakou podložku např. parotěsnou (Tuplex) nebo tím že je tam podlahové topení a Silento už není nic potřeba.

Děkuji za radu.

Odpovědˇ:

Ano, parotěsná fólie 0,2 tam vždy být musí.Tuto informaci získáte téměř v každém návodu na pokládku laminátové podlahy.

Děkujeme za dotaz


-LAMINÁTOVÁ PODLAHA

Dotaz:

Dobrý den, lze položit plovoucí laminátovou podlahu na přilepené linoleum? Jestli ano, musí se použít parotěsná fólie?

Odpovědˇ:

Pokud dobře drží, nejsou tam bubliny a je rovné, tak lze položit. Ano, vždy. Nejsme si vědomi, že by nějaký výrobce uváděl, že se použít nemusí. 

Děkujeme za dotaz


-LAMINÁTOVÁ PODLAHA

Dotaz:

dobrý den, prosím o radu, jak opravit vyštípnutý kousek v laminátové plovoucí podlaze. Laminát je stržený, je vidět "lisovaná" hmota pod ním. Děkuji

Odpovědˇ:

Doporučujeme poškozenou lamelu vyměnit. Existují teké opravné tmely, ale poškození bude viditelné.

Děkujeme za dotaz


-KOREK

Dotaz:

Dobrý den, v nové kuchyni bych chtěl položit lepenou korkovou podlahu. Mám koupené přírodní 4mm korkové dlaždice a lepidlo na korky ( na nesavý podklad). Podlaha je zalitá nivelitem. Pozdě jsem si přečetl  na jednom zbylým obalu od nivelitu, že není vhodný jako podklad pro lepenou podlahu z přírodního materiálu ( např. korek). nevíte proč? Případně nebylo by možné přidat vhodnější podklad? Prodejce na nivelit mi řekl, že jsem jej neupozornil, že mám korek na přilepení.Předem moc děkuji za odpovědˇ.

Odpovědˇ:

Dobrý den, moc Vás nepotěším, ale na nivelit korek přilepil nelze. Důvodem je nedostatečná pevnost této stěrky. Pokud chcete použít přírodní materiál ( všeobecně má velkou sílu, je nestabilní), musíte použít pevnostní stěrku ( je to např. od firmy SCHONOX stěrka SP - SuperPlan). Nezapomeňte dobře napenetrovat. 

Korek do kuchyně je určitě dobrá volba. Mohu jen doporučit.

Děkujeme za dotaz


-PŘÍPRAVA PODKLADU

Dotaz:

Jaká má být rovinnost a vlhkost podkladu, kde se klade laminátová podlaha?

Odpovědˇ:

Rovinnost je stanovena normou ČSN 744505 ve které je odchylka 2mm/2bm příměrné lati.

Vlhkost podkladu dle normy ČSN744505 nesmí překročit 2,5%.

Děkujeme za dotaz


-LINOLEUM

Dotaz:

Dobrý den, v televizi jsme viděli pokládku Marmoleum na Pvc. Oslovili jsme prý šikovného podlaháře, aby nám to linoleum taky tak položil. Tvrdil, že je to nemožné. Můžete nám nějak poradit? 

Odpovědˇ:

Píšete, že jste oslovili šikovného podlaháře. Mohu jen doporučit - věřte mu.

Děkujeme za dotaz


-PVC

Dotaz:

Mám dřevotřískovou podlahu a chci na ni položit novilon.Zajímalo by mne jestli je možné pod novilon položit stejné materiali jako při plovoucí podlaze.Dřevotřískové desky mají na spojích malé mezery,které by se asi časem protlačily i přes novilon.Stávající Pvc podlaha to tak dělá.děkuji za odpověd´

Odpovědˇ:

Podložky pod plovoucí podlahy nelze použít pod PVC. Spáry na dřevotřískové podlaze je potřeba přetmelit a přebrousit.Budeli podlaha vykazovat nerovnost, lze dřevotřísku přestěrkovat (je to např. od firmy Schonox - AP-Faser)

Děkujeme za dotaz