Ebenel

Korkové plovoucí podlahy

Korkové plovoucí podlahy se zámkovým spojem spojují přednosti korkových podlah s jednoduchou a rychlou pokládkou. Jsou vhodné pro instalaci na suché, rovné a pevné podklady zejména jako je beton, dřevovláknité a dřevotřískové desky a anhydrytové potěry. Vyrábějí se převážně v tloušťkách 10 až 12 mm, ve dvou provedeních zámkového spoje (nasouvací a narážecí) a v různých variantách povrchových úprav. Od povrchové úpravy se odvíjí vlastnosti vybrané podlahy.

Každá povrchová úprava si žádá správnou údržbu a včasnou renovaci, aby se zajistila dlouhá životnost těchto podlah.

POVRCHOVÉ ÚPRAVY:

  • S povrchovou úpravou lak Xtreme WRT
  • S povrchovou úpravou HPS (vinylová fólie)
  • Bez povrchové úpravy
  • S povrchovou úpravou olej
  • S povrchovou úpravou lak - cenově výhodné

ZÁMKOVÉ SYSTÉMY KORKOVÝCH PLOVOUCÍCH PODLAH:

toploc

TOPLOC - NARÁŽECÍ
Zámkový systém Toploc
používá pro korkové plovoucí podlahy německý výrobce, firma Boxler. Spojení jednotlivých dílců se provádí tak, že lamely jsou vodorovně položené na podkladu a zapasují se do sebe pomocí doražeče pro korkové plovoucí podlahy Toploc. Výhodou tohoto zámku je snadná instalace i v místech pod radiátory či pod stávající obložkové dřevěné rámy.

system-toplock

 

corkloc

CORKLOC - NASOUVACÍ
Zámkový systém Corkloc
používá pro korkové plovoucí podlahy portugalský výrobce, firma Amorim. Jednotlivé dílce s tímto zámkovým spojem se do sebe zaklapávají pod úhlem cca 35 stupňů. Po spojení lamel se opatrně doklepnou pomocí doražeče. Výhodou je snadné opětovné rozebírání.

system-corklock